Arapça Klavye

تعريب الأحرف اللاتنية transliteration (غير فعال)

Karakter dönüşümleri:

ا ب ت ث ج ح خ د ذ ر ز س ش ص ض ط ظ ع غ ف ق ك ل م ن ه و ي
a b t c j 7 5 d 'd r z s ch S D T Z 3 '3 f q k l m n h o y

arabe Diğer karakterler:

ة أ إ آ ء ئ ؤ ُ َ ِ ٌ ً ٍ
H 'a I e 2 ee o' =o =a =i =on =an =in

arabe Çevrimiçi Arapça Klavye

Bu sanal Arapça klavye, istediğiniz metni basit ve kolay bir şekilde yazmanıza olanak tanır.

arabe Arapça klavye nasıl çalışır?

Bu sanal Arapça klavye, Arapça öğrenmek ve egzersiz yapmak isteyen öğrenciler ya da şu anda fiziksel bir klavyesi olmayan ve dilde yazmak isteyen insanlar olsun, Arapça yazmak isteyen herkes için tasarlanmıştır. Arap. Bu çevrimiçi klavye, istediğiniz metni oluşturmak için fare ile Arap alfabesinin farklı karakterlerini yazmanıza olanak tanır. Klavyenin hemen altında, rahatınız için Arapça karakterlerin dönüşümüne sahipsiniz. Bir kelime girmek için imleci istediğiniz tuşun üzerine getirin (örneğin, ص) ve bu harf metin kutusunda görünecektir. Böylece tüm cümleleri veya paragrafları kullanabilirsiniz.

arabe İyileştirme önerileri

Geliştirmeler, eklemeler, silme veya değişiklikler için yorumlarınız veya önerileriniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. İşbirliğiniz için çok minnettar olacağız.

arabe Arapça klavye kullanıcıları

Tipik olarak sanal Arapça klavyeyi kullanan kullanıcıların çoğu öğrenci veya üniversite personelidir, ancak fiziksel klavyesi olmayan herkes tarafından da kullanılır. Bu klavye, yalnızca Arap ülkelerinden gelen kullanıcılar tarafından değil, bu ülkelerde giderek daha fazla sayıda topluluk olduğu için Arap olmayan ülkeler tarafından da kullanılmaktadır.
Bu klavyeyi kullanan insanların çoğu Fas'tan, daha sonra Tunus ve Cezayir'den ve son olarak Fransa'dan geliyor, bu Arap olmayan ülke, klavyeyi kullanan kişilerin sayısının en yüksek olduğu ülkedir. Fransız sömürgelerinden gelen büyük Arap topluluğu. Sonuç olarak, sanal Arapça klavyenin kullanıcılarının çoğunun internette sörf yapan, ancak Qwerty veya Azerty klavye modeline sahip olan ve Arapça karakterleri olmayan insanlar olduğunu söyleyebiliriz. Esas olarak Afrika Mağriplerinde ve Fransa'da bulunurlar.

arabe Arapça dili

Arapça (العربية al-ʻarabīyah veya عربي / عربى ʻarabī) Semitik dil ailesinin bir dilidir (diğerleri arasında İbranice, Maltaca veya Aramice gibi).
Resmi olarak 20 ülkede konuşulmaktadır ve dünyada en çok konuşulan beşinci dildir. Düzinelerce lehçe olmasına rağmen, ikisi esas olarak konuşulur, Mashreq (doğu) ve Maghreb (batı). Mısır lehçesi en anlaşılır çünkü Arapça konuşulan en kalabalık ülke olmasının yanı sıra film yapımında ve medyada da çok mevcut.

Klavyenin avantajları clavierarab.net

 • Sanal Arapça klavyemizle, cihazınızda Arapça bir klavye olmasa bile istediğiniz metni girebilirsiniz, yapmanız gereken tek şey uygulamamıza gitmek ve başlamaktır kullanın!

 • Klavyemiz, Google simgesini kullanarak düğmeyi tıklayarak doğrudan istediğiniz metni Arapça yazabileceğiniz ve doğrudan Google'da arama yapabileceğiniz Google arama motoruna entegre edilmiştir.
 • Ayrıca, Youtube'daki herhangi bir videoyu arayabilirsiniz. İstediğiniz kelimeleri veya kelime öbeklerini Arapça yazıp YouTube düğmesine basmanız yeterlidir. Bu kadar basit!
 • İstediğinizi yazdıktan sonra dosyayı kaydedebilir, hatta yazdırabilirsiniz. Sadece klavyenizdeki kaydet veya yazdır tuşuna basın.
 • Clavierarab.net Arapça dilini mümkün olan en iyi şekilde yazmanıza, tercüme etmenize ve öğrenmenize yardımcı olur.
  Ücretsiz en iyi sanal Arapça klavye keyfini çıkarın!
 • arabe Sanal Arapça klavye nedir?

  Çevrimiçi Arapça klavyemiz, İnternet'e bağlı bir cihazı olan tüm kullanıcıların fiziksel bir klavyeye ihtiyaç duymadan Arapça karakterler yazmasına izin verir. Bu yüzden sanal Arapça klavye denir. Wikipedia'ya göre Arapça klavye, Arapça karakterler oluşturmak için yapılandırılmış standart bir klavyedir.

  Language: Clavier arabe | Arabic keyboard | Arabische Tastatur | Tastiera araba | Teclado arabe | Arapça klavye